مجموعه فرهنگی ورزشی اسبو اسپرت

نویسندگان

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

۲۵آذر

طی یک دوره مسابقه تکواندو که در بخش شهرستان میاندورود به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن امام رضا (ع) شهر سورک برگزار گردید آقای محمد امین اسدی و آقای عباس شعبانی در وزن 34- و 32- مقام سومی را کسب نمودند.

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۳ ، ۱۸:۴۵
مجید سعیدی نیا
۱۲آذر
ورزش باستانی ایران که آن را به نام ورزش زورخانه‌ای هم می‌شناسیم، علاوه بر این‌که فعالیتی جهت نیرومندسازی عضلات و آمادگی جسمانی است، به مثابه فعالیتی روحی و معنوی نیز قلمداد می‌شود و از تقدس قابل توجهی برخوردار است.

ورزش باستانی-ورزش مقدس ایرانیان

ارتباط میان تعلیم جسمانی همراه با تزکیه نفس را در گفته‌های زیر می‌یابیم: گزنفون می‌نویسد: «ایرانیان اقسام دانستنی‌های ورزشی را فرا می‌گرفتند و چون تمام این مراحل را می‌گذراندند به خصال پهلوانی متمایز می‌گشتند و آنان را گُردَک یعنی جوان گُرد می‌نامیدند....»
ورزش باستانی زورخانه ای، برای ورزشکاران باستانی تنها وسیله ای برای دست یافتن به اندامی مناسب و سلامتی نیست، بلکه وسیله ای برای ارتباط معنوی با خداست.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۳ ، ۱۵:۴۴
مجید سعیدی نیا
۱۰آذر

  

کاراته ورزشی است با ریشه ژاپنی که هدف آن این است که بدن را وسیله ای تخصصی جهت حمله ودفاع نماید . در واقع ورزشی است که درقالب مبارزه بین دو نفر اجرا می گردد.
 
کاراته در لغت به دو واژه کارا یعنی خالی (Empty) و ته به معنای دست (Hand) تقسیم می شود که معنای کلی کاراته - دو(راه کاراته)، مبارزه با دست خالی (بدون سلاح) می باشد که در این راه دل و ذهن از تمام خواسته های دنیوی و غرور بی جا ، خالی ونهایتا فرد می بایست بر نفس اماره خویش فایق آید .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۳ ، ۱۵:۴۳
مجید سعیدی نیا